Dobrych treści w 2022!

Cześć,

czytasz właśnie pierwsze wydanie Treściowego newslettera. Bardzo się cieszymy, że jesteś z nami od początku! My — czyli Basia i Kalina — Treściówy (lub Treściuwy, stąd ú w logo newslettera).

Co będziemy wysyłać

W każdym newsletterze dostaniesz od nas:

  1. Fajny link,
  2. Fajny przykład,
  3. (nie)Fajny przykład — poprawiony przez nas,
  4. Fajną polecajkę tematyczną — jakiś dłuższy materiał,
  5. Fajne polecajki nietematyczne — bo nie samymi treściami żyje człowiek.

O newsletterze

Skąd pomysł? Tak wyszło, jak z naszym pierwszym projektem, fiszkami Pisz po prostu. To taki pomysł, który urodził się przy lampce wina. Tak jakoś mamy, że spontaniczne działania wychodzą nam całkiem dobrze.

Prawie codziennie wysyłamy sobie różne treści i treści o treściach. Pomyślałyśmy, żeby podzielić się tym z Tobą. To co, zaczynamy?

Fajny link

Fajny link #1

Przewodnik i lista kontrolna dostępnych treści

Stefan Wajda połączył zasady projektowania treści ze standardami dostępności cyfrowej WCAG. Obydwa tematy są nam bliskie i cieszymy się, że w końcu ktoś stworzył takie narzędzie. Pewnie wiesz już, że lubimy checklisty 😉

Fajny przykład

Jira: opis zadania
Dlaczego fajny?

Wiemy, kto zgłosił zadanie i kto ma je zrobić, a przy tym nie określamy płci. Po polsku to bywa trudne, ale da się!

(nie)Fajny przykład

Domiporta: włączenie powiadomień o nowych ofertach
Jak to poprawić?

Powiadomienia włączone!  – pozbywamy się niepotrzebnych i sztucznych słów.

Fajna polecajka tematyczna

Polecajka tematyczna #1

Sarah Winters – Content Design

Proces projektowania treści opisany w pigułce. Bardzo przystępna książka, a w dodatku pięknie zaprojektowana.

Protip: Jeśli będziecie zamawiać, podajcie adres znajomych z UK i poproście ich o przysługę. W ten sposób ominiecie cło.

Fajna polecajka nietematyczna

Fajna polecajka od Kaliny

The Iconic Home Designs That Define Our Global Cities

Uwielbiam czytać o urbanistyce. To zupełnie inny obszar dizajnu, niż ten, którym się zajmuję, dlatego mam z tego tyle frajdy. Ostatnio wciągnęłam się w serię Bloomberg The Iconic Home Designs That Define Our Global Cities. Jest o tym, jak plany mieszkań wpływają na miasta, a miasta – na plany mieszkań. Nigdy wcześniej nie zastanawiałam się, czemu prawie każdy dom w UK ma dokładnie ten sam układ. Fascynująca sprawa!

Fajna polecajka od Basi

The Assassination of Gianni Versace

Dzisiaj będzie serial. No bo nie samą pracą żyje człowiek. Ostatnio łyknęłam drugi sezon The American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace – wspaniały, kolorowy serial z modą i samym Versace w tle, poruszający też bliską mi tematykę osób LGBT+. Obejrzałam go na Netfliksie, polecam, bo słoneczne Stany Zjednoczone tchną trochę lata w nasz polski zimowy klimat!

Na odchodnym

Podoba Ci się? A może z czymś się nie zgadzasz? Odpowiedz na tego mejla, napisz do nas na LinkedIn, Instagramie, gdzie chcesz! Każdy feedback mile widziany! Kontakt znajdziesz na naszej stronie.

A jeśli znasz kogoś, komu spodoba się to, o czym piszemy, prześlij tego mejla do tej osoby. Nieśmy razem dobrą treściową nowinę!

Kiedy następne wydanie?

Pewnie już w styczniu. Zbieramy fajne rzeczy na bieżąco. Jeśli masz jakąś sugestię, coś Cię boli w tekstach, które czytasz i chcesz nam coś podrzucić, śmiało!

Wszystkiego treściowego na święta i nowy rok!
Basia Adamska i Kalina Tyrkiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.